NIEUWS

Geslaagd avondje Tresoar

Tresoar deed op 21 november de geschiedenis van Fryslân en Witmarsum uit de doeken. Yn ’t Ferliene maakte de avond compleet met een uitstalling van foto’s waarop je kon zien hoe het vroeger is geweest in Witmarsum.

Ruim 60 dorpsgenoten kwamen naar De Gekroonde Roskam om het interactieve verhaal van Siem van der Woude en Hilda Top van Tresoar aan te horen. Zij verluchtigden hun lezing met veel foto’s en een aantal filmpjes. Voor de pauze ging Siem vooral in op de geschiedenis van Fryslân. Hilda onderwierp ons aan een behoorlijk aantal quizvragen en zij was onder de indruk van onze kennis over Witmarsum.

Na de pauze toonde Siem wat hij uit de archieven van Tresoar had opgeduikeld over ons dorp. Mooie foto’s, bijzondere plaatjes en leuke weetjes kwamen naar voren. Naderhand bleven velen nog even napraten over het verhaal.

Een geslaagde avond die tot doel had ons voor te bereiden op Culturele Hoofdstad 2018. De verwachting is dat er in 2018 miljoenen toeristen naar onze provincie komen en wellicht ook naar Witmarsum. Stel dat er dan een Amerikaan op je afkomt met de vraag: “Show me Fryslân?” Wat raad je hem of haar dan aan om te gaan bekijken? Deze vraag zette iedereen aan het denken. Hilda liet ons vervolgens een filmpje zien van hoe Amerikanen nu tegen Fryslân aankijken. Bekijk het filmpje op YouTube.

NIEUWSARCHIEF